ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821074
*
nr 782 1074
Spegel
omkring 1900, ramens innermått: 37 x 25
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 19:07:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 09:43:25
1
200 kr
4/10 10:38:56
2
Vinnande bud
7/10 21:55:29
3
300 kr
7/10 21:56:03
3
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
nr 782 1074
Spegel
omkring 1900, ramens innermått: 37 x 25
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 09:43:25 | 1 | 200 kr |
| 4/10 10:38:56 | 2 | Vinnande bud |
| 7/10 21:55:29 | 3 | 300 kr |
| 7/10 21:56:03 | 3 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



